• Aktualizácia údajov

Dáta z programu aScSuplovanie boli aktualizované
  • Nyílt nap 2018. november 27.

A galántai Kodály Zoltán Gimnázium NYÍLT NAP”-ot szervez, amelyre meghívjuk az alapiskolák végzős tanulóit, kollégákat, szülőket és minden érdeklődőt. A NYÍLT NAP”-ra 2018. november 27-én  08.00 órai kezdettel kerül sor a következő program szerint:

7. 30 - 8.00  Gyülekező az iskola aulájában

8. 00 - 8.45 Az iskola, felvételi kritériumok, szakköri tevékenység, továbbtanulási lehetőségek ismertetése.

8. 50 - 9.30   Az iskola megtekintése, diákjaink rövid műsora

9.40 - 12.00  Rövidített (30 perces) óralátogatások, amelyeken az alapiskolás diákok is aktívan részt vehetnek rendhagyó biológiai, fizikai, kémiai, matematikai, angol nyelvi és számítástechnikai foglalkozásokon.

12.00 - 12.30 Beszélgetés a nap tapasztalatairól – a tanulók, szülők, pedagógusok kérdéseinek megválaszolása.

• Dobogós helyezések röplabdában

Lánycsapatunk ezüst-, fiúcsapatunk bronzérmet szerzett röplabdában a Magyar Gimnáziumok Országos Bajnokságán Ipolyságon. Gratulálunk!

• A személyi adatok védelme - Ochrana osobných údajov

• Asztalitenisz járási arany- és ezüstérem

Fiúcsapatunk 1., lánycsapatunk 2. lett az asztalitenisz járási bajnokságon. Gratulálunk és sok sikert a megyei fordulóban!

• Matematika a repülőgépgyártásban

Ha iskolakezdés, akkor Tari Dávid találkozó. Nagyszerű hangulatú délelőtti beszélgetésen vettek részt végzős és érdeklődő harmadikos diákjaink volt diákunkkal, aki jelenleg a prágai ČVUT (České vysoké učení technické v Praze - Cseh Műszaki Egyetem) végzős hallgatója. S most a téma?

Természetesen a matematika. Persze kicsit másképp, például, hogy hogyan segítenek a matematikai ismeretek, ha új repülőgép alkatrészt kell alkotni.

Dávid, reméljük máskor is találkozunk!                                       (SzI)

• Mezei futás - járási bajnokaink

Diákjaink taroltak a mezei futás járási bajnokságon. A lányoknál Marczibál Veronika (4.B), a fiúknál Vincze Barnabás (1.B) lett a bajnok. A lány és a fiú csapatversenyt is iskolánk diákjai nyerték. Gratulálunk és sok sikert a megyei fordulóban!

• Takáč Péter országos bajnok

A Paintball Airsoft Klub Galánta - PAKG juniorjai 2018. 9. 15.-én a szlovákiai Paintball Liga III. divíziójában (SPL) szlovák bajnoki címet nyertek. A csapat tagja: Takáč Péter (III.G) Gratulálunk!

• Fizika versenyek

Tanulóink nagy kedvvel oldották a fizikai olimpia feladatait. Iskolánkat a kerületi versenyen 3 tanuló képviselte. Morvay Csaba a II.B- ből a C kategóriában és Horváth Norbert, valamint Bedecs Zoltán I.A osztályos tanulók a D kategóriában versenyeztek. Morvay Csaba a kerületi fordulón a 6. helyezett lett.

• Diagnosztikus vizsgák

Június 11-én a 4.G osztály tanulói diagnosztikus vizsgán vettek részt, melyen próbára tehették a négy év alatt szerzett ismereteiket. Szenczi tanárnő kitartó munkájának és támogatásának köszönhetően egy év szorgalmas felkészülés után sikeresen lekisérettségiztek.

• Oznam - értesítés

Riaditeľ Gymnázia Zoltána Kodálya s VJM v Galante na základe zákona č.245/2008, § 66, ods.7 a po prerokovaní v pedagogickej rade školy vyhlasuje prijímacie skúšky v ďalšom termíne na školský rok 2018/2019 na nenaplnený počet miest pre žiakov, ktorých možno prijať do tried prvého ročníka osemročného a štvorročného štúdia. Prijímacia skúška sa koná 19. júna 2018 o 8.00 v budove školy. Uchádzač alebo zákonný zástupca maloletého uchádzača  môže podať prihlášku na sekretariáte školy do 15.06.2018.

A Kodály Zoltán Gimnázium igazgatója felvételt hirdet a négy  és nyolcéves tanulmányi szak nem betöltött helyeire a 2018/2019-es tanévre. A jelentkezőlapokat 2018. június 15-ig lehet leadni az iskola titkárságán.

A felvételi időpontja 2018. június 19.,  reggel 8.00-tól az iskola épületében.

Galanta, 06.06.2018

Kelt Galántán, 2018. június 6-án

• Újabb siker a Duna Menti Tavaszon

Megint sikert arattak bábosaink!

A nyolcosztályos gimnázium másodikosai és harmadikosai alkotta bábcsoport GYÉMÁNTSÁVOS minősítéssel tért haza a 43. Duna Menti Tavasz országos fesztiválról. Ezúton gratulálunk nekik a remek teljesítményhez!

Idézet az ÚjSzó június 1-i számából:

„Minden jó, ha jó a vége – a harmadik versenynap záró műsorblokkjának végén láthattuk a Galántai Kodály Zoltán Gimnázium Bábcsoportjának Etűdök című fergeteges játékát, amely a „kabaret” világába vitt el minket, helyenként a Muppet show-ra hajazó stílusban, groteszk humorral játszva elsősorban az emberi testtel mint bábos illúzióval.“

A verseny előtti napokban a bábosok ellátogattak a felsőszeli iskolába, majd június 5-én bemutatkoztak a nádszegi ovisoknak is. Mindkét fellépés élmény volt és jó alkalom a színpadi rutinszerzésre. Köszönjük a meghívást!

• Ballagás 2018

Május 18-án elballagtak végzőseink.

• Dobogós helyezés a nemzetközi robotversenyeken!

Stanga Dávid (3.A) és Baller Anita (3.B) alkotta csapatunk 3. lett a RobotOlymp 2018 nemzetközi robotikai versenyen. Ugyanez a páros szintén 3. lett a RoboSum nemzetközi robotversenyen. Gratulálunk!

• Újabb országos sikerek matematikából

Lelovics Gergely (4.G) és Morvay Csaba (2.B) egyaránt 5. lett Felvidéken a Nemzetközi Kenguru Matematikaversenyen. Gratulálunk!

• Sikerek a kémiai olimpián

Mego Krisztina (4.G) 6. helyezett, Bugyi Barnabás (4.G) szintén sikeres lett a kémiai olimpia járási fordulóján. Gratulálunk!

• Országos 2. hely a Tompa Mihály Versenyen

Balla Barnabás (3.B) 2. helyezett lett a Tompa Mihály Országos Verseny döntőjén. Gratulálunk!

• Sikeres helyezések matematika-versenyeken

Morvay Csaba (2.B) 4. helyezett lett a Zrínyi Ilona Matematikaverseny Nyugat-Szlovákiai fordulóján, Horváth Norbert (1.A) pedig sikeres megoldó lett a matematikai olimpia megyei fordulóján. Gratulálunk!

strana:

• Gymnázium Zoltána Kodálya s VJM Galanta - Kodály Zoltán Gimnázium Galánta