Navigácia

• Aktualizácia údajov

Dáta z programu aScSuplovanie boli aktualizované
  • Országos döntőbe jutottak diákjaink történelemversenyen

Diákjaink országos döntőbe jutottak történelemből. Bővebben: SZENT_LASZLO_TORTVERSENY.doc

• Hatalmas sikerek a Duna Menti Tavaszon

Iskolánk Manócska Bábcsoportja Aranysávos lett a Duna Menti Tavasz országos döntőjében Dunaszerdahelyen. A csoport egyben elnyerte a Gyerekzsűri Díját is.

A Kodály Zoltán Gimnázium Színjátszó Csoportja szintén Aranysávos lett ugyanott. A színjátszók továbbá elnyerték a zsűri Különdíját az Ötletes Látványért. Mindkét csoport vezetője Mészáros Andrea. Gratulálunk az országos sikerhez.

• Első hely a Tompa Mihály Országos Versenyen!

A Paradigma zenekar kategóriájában 1. lett a Tompa Mihály Országos Verseny döntőjében Rimaszombatban. A zenekar tagjai: Molnár Rita (3.B), Molnár Zsófia (1.A) és Morvay Csaba (1.B). Gratulálunk!

• Országos 2. hely - Szép magyar beszéd

Berényi Kristóf (2.A) 2. helyezett lett a Szép magyar beszéd országos döntőjében Kassán. Gratulálunk!

• Győztünk a kerületi matematikai olimpián

Morvay Csaba (1.B) iskolánk diákja megnyerte a matematikai olimpia kerületi fordulóját! Gratulálunk!

• Diákjaink újból a legjobbak szlovák nyelvből

Diákjaink nagy sikert értek el a Poznaj slovenskú reč megyei fordulójában. Kecskés Melinda III.A kategóriájának győztese, Bognár László III.B pedig 2. helyezettje lett. Gratulálunk!

• Országos 1. hely informatikából

Stanga Dávid és Török Benedek (2.A) óriási sikert értek el informatikából! Kiváló teljesítménnyel megnyerték a Trencséni Robotikai Napok országos versenyt. Gratulálunk!

• Érmek az angol nyelvi olimpiáról

Diákjaink remekül szerepeltek az angol nyelvi olimpia megyei fordulójában. Kulcsár Gábor (7.G) 2. helyezett, Baller Anita (2.B) pedig 3. helyezett lett kategóriájában. Gratulálunk!

• Sikerek matematikából

Diákjaink sikeresen szerepeltek a matematikai olimpián. Horváth Norbert (4.G) kategóriájában járási 1., Herencsár Éva (3.A) pedig az 1. helytől 2 ponttal lemaradva megyei 6. lett. Gratulálunk!

• 24. 1. 2017

Január 21-én került megrendezésre a gimibál. Képek: Iskolabál 2017. január 21.

• 24. 11. 2016

Iskolánk volt diákja, RNDr. Moravský László PhD., előadást tartott a gimnáziumban.

Részletesen: Az_anyag_es_az_energia_2016_TTH.doc
    Fényképek a Fizika előadás albumban

• Dobogós helyezések röplabdában

Lány röplabdacsapatunk 2., fiú röplabdacsapatunk pedig 3. lett a Magyar Gimnáziumok Országos Bajnokságán Ipolyságon. Gratulálunk!

• Országos 3. hely informatikában

Stanga Dávid és Török Benedek (2.A) 3. helyezést ért el a az országos RoboRAVE robotikai versenyen Zsolnán. Gartulálunk!

• 21. 10. 2016

Iskolánk diákjai egy eseménydús, vidám, fantasztikus élményekkel teli Anglia-Amszterdam-i tanulmányi úton vettek részt 2016. szeptember 29-től október 6-ig Buják Ágnes, Benkovics Anna és Bergendi Mónika kíséretével. Az útvonal Dover, Cantebury, London, Cambridge, Wimpole Hall, Brighton és Amsterdam volt. Fényképek a Nagy-Britannia és Amszterdam albumban

• Bukor Ádám hatalmas világcsúcsa

Ideje (6:17,97 perc) közel nyolc másodperccel jobb, mint e távon korábban elért legjobb eredménye, amely az idei egri Világkupán született. A galántai tini ezúttal a Világkupa-sorozat oroszországi döntőjében diadalmaskodott. Sikerét a 400 méteres felszíni úszásban elért győzelmével tetézte meg (3:03,69), és három junior Világkupa-sorozat megnyerése után idén 17 évesen a felnőttek között is összetett Vk-győztes lett.

„Világcsúcsa csúcsidő még a felnőtteknél is! Ezen dolgoztunk már régen, ezért mentünk Tomszkba – írta lapunknak Jakoda Tibor edző, édesapa, aki azt is elárulta, hogy Ádám 200 m felszíni úszásban is elindult, 1:24,69 perces idejével ötödik lett, de az a helyezés csak a végső Vk-diadal megszerzéséhez kellett. – Minden szempontból világszínvonalú, lenyűgöző technikai háttérrel megrendezett verseny volt. A júliusi junior vb utáni öthetes felkészülésben Ádám csak egyre összpontosított: világcsúcsot úszni a nyolszázon. Idén ugyanis végez a junior korosztályban. Új uszonnyal és a világ leggyorsabb úszóruhájában ugrott vízbe. Kitűnő felkészüléssel, de vakáció nélkül sikerült a felnőtteknél is pompás űridőt úszni. Itt a világcsúcs 6:16,24 perc. A junioroknál valószínű, hogy nagyon sokáig nem tudják megdönteni a mostani rekordidőt.”

Tomszki (úszó)tettével Bukor Ádám felszíni úszásban mind a három távon (400 m, 800 m és 1500 m) a junior világcsúcs birtokosa lett. A vágsellyei Barakuda versenyzője, aki a juniorok között négyszeres világbajnok és háromszoros Európa-bajnok, idei VK-diadalával már a felnőttek élmezőnyét is alaposan felkavarta.

• 23. 9. 2016

2016 július 4 - 10.  Junior Uszonyos Úszó Világbajnokság Annemasse, Franciaország

Bukor három távon indul.

• 400m felszíni távon új junior világcsúccsal győz!!! Az első junior a világon, aki 3 perc alatt úszik!!! Ideje 2:59,77 (két év után dőlt meg ez a csúcs).

• 1500m felszíni távon új junior világcsúccsal győz!!! Ideje 12:22,74 (hét év után dőlt meg ez a csúcs!).

• 800m felszíni távon győz és ezen a távon is junior világbajnok! Ideje 6:26,78

A képek Annemasseban készültek a VB-n:  Bukor Ádám

Tari Dávid, iskolánk volt diákja előadást tartott a maiaknak. Bővebben: Tari_David_el__adas-.docx

Képek:  Tari Dávid fizika előadás

• Országos aranysávos a bábcsoport

A Kodály Zoltán Gimnázium Bábcsoportja aranysávos lett a Duna Menti Tavasz országos döntőjében. Gratulálunk!