• Matematika versenyek

• Sikerek a magyar nyelvi versenyeken

Diákjaink sikeresen szerepeltek a Szép Magyar Beszéd országos döntőjében, a Tompa Mihály Vers- és Prózamondó verseny országos elődöntőjében és a Fedorka Versfesztivál Kárpát-medencei döntőjében. Részletek:

cikk_Szep_Magyar_Beszed_orszagos_donto.docx

Tompa_Mihaly_verseny_orszagos_elodonto.docx

cikk_Fedorka_Karpat-medencei_dont__.docx

• Poznaj slovenskú reč - 1. és 2. helyezés a kerületi fordulóban

Poznaj slovenskú reč 2024.4.17-én Tallóson került sor a “Poznaj slovenskú reč” verseny kerületi fordulójára, melyen iskolánkat 4 tanuló képviselte 2 kategóriában. Tanulóink nagyszerű eredményeket értek el. II. kategória: Eliaš Emily (III.G) - ezüstsávos besorolás. III. kategória: 1.Hamar Dániel (III.A) és 2.Molnár Chiara (II.A)-aranysávos besorolás, valamint Varga Lara (III.A)-ezüstsávos besorolás. Versenyzőinknek szívből gratulálunk és a két továbbjutónak sok sikert kívánunk az országos fordulóhoz! (W.I.)

• Járási 2. hely röplabdában

• Végzőseink Budapesten voltak

2024. március 19-én a Rákóczi Szövetség és a Szülői Szövetség segítségével a végzős diákok tanulmányi úton vettek részt Budapesten.

Délelőtt megtekintettük Budapest főbb nevezetességeit, majd az Országházba vettük az irányt. Csoportos foglalkozásokon vettünk részt Mondd, te kit választanál? címmel. Az interaktív foglalkozás felülmúlta minden elképzelésünket, nagyon jól szórakoztunk, mellette sokat tanultunk. A diákok csoportos foglalkozások keretén belül megtanulták a dualizmus korának választási rendszerét, majd megismerkedtünk a két világháború közötti korszak politikai pártjaival végül pedig az 1949-1989 közötti korszak politikai rendszerét tanulmányoztuk választási kampányok, kortes-beszédek segítségével. A foglalkozás végén megtekintettük az egyes csoportok jeleneteit is. Ezután következett a Parlament felfedezése profi idegenvezető segítségével.

Csodálatos napot zártunk, köszönjük a szervezők munkáját. (OK)

• 70 éves a gimnázium - 2. rész

Fogadják szeretettel a Tsízió Diákszínpad és a Kodály Zoltán Gimnázium énekkarának közös ünnepi műsorát:

• 70 éves a gimnázium

Iskolánk idén ünnepli 70. születésnapját. Októberben még ünnepeltünk, a héten végzőseink számot adnak tudásukról.

Egy kis nosztalgia a pénteki ünnepi akadémiáról, ma 17.00-tól megtekinthető:

• Kosárlabdacsapatunk járási 2. helyezett

Fiú kosárlabdacsapatunk 2. lett a járási bajnokságon. Gratulálunk!

• Kérjük, támogassa az adója 2%-val iskolánkat

A gimnázium mellett működő Pro Litteris Alapítvány 1992 óta segíti az iskola munkáját.

Tájékoztató: PROLITTERIS_tajekoztato(3).pdf

IBAN: SK70 0200 0000 0000 2043 5132

ICO: 31822843

Szükséges nyomtatványok

szándéknyilatkozat (vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2% zaplatenej dane):

Nyilatkozat_2024.pdf

igazolás a befizetett adóról (potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti):

Igazolas_a_munkaviszonybol_szarmazo_bevetelr__l.pdf

• Nyílt nap a nyolcosztályos gimnáziumba - 2024. II. 24.

A galántai Kodály Zoltán Gimnázium 2024. II. 24-én nyílt napot szervez az általános iskolák 5. osztályos diákjai számára. Program:

09.00 – 09.30  az iskola bemutatása  (aula)

09.40 – 10.10 az iskola diákjainak műsora  (étterem)

10.15 – 11.50  játékos foglalkozások BIO, FIZ, CHE, INF az érdeklődő diákok részére

12.00 – 12.40 úszás az érdeklődőknek  (uszoda)

Minden kedves érdeklődőt szeretettel várunk. Kérjük, részvételi szándékát jelezze II.22-ig emailben a kodaly@gymmadga.edu.sk címre.

• Felkészítő a nyolcosztályos gimnázium felvételi vizsgájára

A Kodály Zoltán Gimnázium 2024. II. 10-én 9.00 órai kezdettel 3 x 45 perces felkészítőt tart magyar nyelv és irodalom - tanár: Lizák Czinege Anikó, matematika - tanár: Takács Zsuzsa valamint szlovák nyelv és szlovák irodalom - tanár: Wittenberger Ilona tantárgyakból a nyolcosztályos gimnázium iránt érdeklődő általános iskolai ötödikes tanulók részére. Kérjük, részvételi szándékát jelezze II.8-ig emailben a kodaly@gymmadga.edu.sk címre.

• Teremfoci csapatunk járási győztes

Újra bizonyítottak a fiúk, megnyerték a járási teremfutball bajnokságot nyolc középiskola részvételével. Biztos védelem mellett eredményesek voltak az ellentámadásaink. Az elődöntőben a szlovák gimit vertuk 4:1 re, majd a döntőben 2:1 re vertuk a tehnikai szakközépiskolát. A győztes csapat tagjai: kapus Lancz T., kapitányunk Hamar D.,Gál T., Csomós S., Papp N., Csánó L., Puškel A., Szalai A., Renczés A., Takáč D., Mikula D. R. és Vígh T.L.

Kiss t.ú.

• Sítanfolyam

2024. január 15-19. között a II.G, III.G és IV.G osztályok diákjai sítanfolyamon voltak.

Video:

• Iskolabál 2024. január 13.

• Mészáros Casey Ryan szlovákiai bajnok

Mészáros Casey Ryan (I.G) megnyerte az iskolák szlovákiai sakkbajnokságát. Gratulálunk!

• A teremfoci bajnokság őszi táblázata

• Két 1. hely és egy 2. hely a Konkoly Thege Matematikaversenyen

• Újabb Legere-győzelem!

A Kerek Anna Ibolyából, Kerek Lilla Flórából és Varga Larából álló összeszokott csapat (mindannyian a 3.A osztály diákjai) a Nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem épületében megrendezett országos Legere irodalmi verseny idei évadában is megmérettette magát. A verseny témája ebben az évben Petőfi és Madách életműve volt, ehhez kapcsolódtak a változatos, tárgyi tudást és kreativitást is igénylő feladatok. A megmérettetésre Pozsonytól Királyhelmecig 24 csapat jelentkezett. Lányainknak ebben a népes mezőnyben sikerült megszerezni az első helyezést, megismételve ezzel tavalyi győzelmüket. Gratulálunk! (BA)

• Tornagyőzelem teremfociban

Csapatunk Kiss tanár úr vezetésével teremfocitornát nyert Galántán.

• Sikerek a Kulcsár Tibor Versenyen

Pongrácz Tamás Achilles 1., Bitter Karolina és Bukovsky Dorottya pedig 2. helyezést értek el a Kulcsár Tibor Vers- és Prózamondó Verseny országos döntőjében. Gratulálunk.

strana:

• Gymnázium Zoltána Kodálya s VJM Galanta - Kodály Zoltán Gimnázium Galánta